CAMBIO – nowe zajęcia tanga dla tańczących

, komentarze : Brak komentarzy
Podziel się

Cambio de roles ( zamiana rolami w tańcu )

W Europie, Rosji, Argentynie regularne praktyki open role / cambio re roles funkcjonują od dłuższego czasu. Rocznie jest już kilkadziesiąt maratonów które łączy pomysł open role. Choć sama idea osadzona jest głęboko w tradycji argentyńskiego tanga dla większości z nas wciąż jawi się jako "egzotyczna".

Wiele jest przyczyn dla których ludzie decydują się na taki sposób nauki oraz tańca. Czasami jest to ciekawość ( jak to byłoby zatańczyć samemu ze sobą ), pojawia się odkrywanie przyjemności w tańczeniu w drugiej roli. Część osób traktuje tę formę jako dodatkowy trening który pomaga i rozwija w tym co już jest im znane. Inni znów znajdują sposób na lepsze zrozumienie czym jest budowanie nici porozumienia w tańcu.

Open Roles w Warszawie!

Rozpoczynamy nowyrozdział, projekt CAMBIO którego celem jest stworzenie przestrzeni do tanga w zmiennych rolach. Otwieramy się na eksperyment w którym taniec "po drugiej stronie" rozwinie zarówno umiejętności jak i wrażliwość.

Na każdych zajęciach będziemy eksplorować konkretne zagadnienie z techniki tangowej wychodząc jednocześnie poza schemat tradycyjnej lekcji tańca. CAMBIO to bardziej wprawki/laboratorium na których wspólnie dzielimy przestrzeń, doświadczenie oraz obserwacje aby na nowo świeżo przyjrzeć się tańcu i finalnie jeszcze lepiej zrozumieć partnerkę/partnera.

Dla kogo?

Zajęcia są przeznaczone dla osób mających świadomość techniki podążania lub prowadzenia innymi słowy dla każdego kto uczestniczył już w zajęciach bądź kursach tanga argentyńskiego, bywał na praktikach, milongach, chce i nie boi się wejść w mniej znany świat.

Nie wymagamy znajomości zaawansowanych figur/kombinacji. Oczekujemy jednak że terminy takie jak caminata, ocho czy sacada pojawiły się już w Twoim tanecznym życiorysie zarówno w teorii jak i praktyce. Na zajęcia zapraszamy zarówno Panie jak i Panów. Technika opiera się na tych samych, fundamentalnych zasadach ( kontakt w parze, praca z podłogą, prawidłowa postawa, stabilna i świadomie kontrolowana równowaga, pivoty ). Pokażemy Ci że wychodząc poza "swoją", znaną rolę pojawia się nowa fascynująca perspektywa. A wyjście poza nabyte już przyzwyczajenia w ciele pomagają odkryć taniec na nowo.

Co daje tańczenie w OPEN ROLES?

 • możliwość weryfikacji tego co umiemy oraz uświadomienie czego jeszcze brak
 • pozwala na własnej skórze doświadczyć czego warto unikać
 • pozwala na nowo odkryć znane elementy tanga, usłyszeć muzykę i poczuć tango z drugiej perspektywy
 • rozwija wrażliwość muzyczną, gdyż zmienia się odbiór muzyki

 

 

Termin, cennik, szczegóły organizacyjne

Na laboratorium spotykamy się w piątki o godzinie 19.30. Zajęcia trwają 1,15h. Koszt uczestnictwa: zgodnie z cennikiem szkoły.

Projekt rozpoczyna się 10 lipca.

FAQ czyli często zadawane pytania

 • Jaki jest cel Waszego projektu?
  Dwa główne:
  1. Chcemy podzielić się naszymi doświadczeniem, obserwacjami i wrażeniem oraz zachęcić innych do tańczenia w OPEN-ROLES.
  2. Chcemy by taniec w zmiennych rolach był nie tylko "dla draki" ale odznaczał się jakością, zaangażowaniem i wysokim poziomem techniki 🙂
  oprócz tego są jeszcze 43 pośrednie cele, które zrealizujemy z Tobą podczas zajęć.
 • Czy projekt jest związany ze społecznością LGBT?
  Projekt jest przede wszystkim adresowany do społeczności tanga argentyńskiego - które z zasady nie wnika oraz nie faworyzuje żadnej grupy społecznej. Zapraszamy więc tancerzy każdej orientacji, religii, koloru skóry czy poglądów politycznych.
 • Jak ubrać się na zajęcia?
  Przyda się wygodny, niekrępujący ruchów strój. Buty ze skórzanym spodem na lekko poślizgowej bedą najlepsze. Panie prosimy o zabranie butów na płaskiej podeszwie. Sporo ćwiczeń będziemy też robić na boso, przydadzą się skarpetki.
 • Czy trzeba przyjść w parach?
  Nie trzeba mieć pary, można przyjść solo, z koleżanką, kolegą, wiekszą ekipą. Do ćwiczeń i tańczenia będziemy dobierać się losowo.
 • Czy na zajęciach koniecznie trzeba się zmieniać w parach?
  Polecamy oraz będziemy zachęcać - daje to najlepsze efekty. Jednak nie będziemy nikogo zmuszać 🙂
 • Kto prowadzi laboratorium?
  Laboratorium prowadzą Łukasz Przybyłowicz i Andrzej Bernaś
 • Podoba mi się pomysł i chcę z Wami rozpocząć naukę tanga. Czy mogę się zapisać?
  Lepszym pomysłem na rozpoczęcie nauki tanga jest regularny kurs od podstaw. Laboratorium Cambio przeznaczone jest dla osób które już tańczą oraz ukończyły przynajmniej kurs podstawowy tanga.
 • Czy Wasz projekt to jednorazowe wydarzenie?
  Nie to projekt długoterminowy. Spotykamy się co tydzień, w piątek o 19.30.
 • Czy trzeba się zapisać czy można wpaść tak o?
  Liczba miejsc jest ograniczona prosimy o wcześniejsze zapisy
 • Jaki jest koszt udziału?
  Zgodnie z aktualnym cennikiem szkoły: pojedyncze zajęcia 50zł/os, pakiet 4 zajęć: 140zł/os
 • Czy będziemy tańczyć w otwartym czy zamkniętym objęciu?
  Początkowo, by lepiej zrozumieć technikę będziemy posługiwać się tylko objęciem otwartym
 • Bardzo podoba mi się Wasz pomysł, czy można Was uściskać?
  Zawsze!

Prowadzący zajęcia

Łukasz Przybyłowicz

W 2013 roku rozpocząłem naukę tanga w Warszawie. Po pół roku wyjechałem do Buenos Aires na kilka miesięcy
gdzie spotkałem osoby uczące się równolegle dwóch rol i tam rozpocząłem naukę podążania. Po powrocie do
Warszawy kontynuowałem naukę podążania oraz prowadzenia. Zacząłem uczestniczyć w maratonach i festiwalach
zamiany ról odbywające się regularnie w Europie. W 2015 roku na rok przeprowadziłem się do Berlina gdzie
mogłem regularnie, z różnymi partnerkami/partnerami tańczyć, pobierać lekcje i praktykować. W Berlinie także rozpocząłem naukę kontaktu improwizacji, metody tańca/ ruchu która pomaga w kontakcie z
partnerem i wzajemnym porozumieniu w tańcu.

 

Andrzej Bernaś

Tango jest obecne w moim życiu od 2003 roku. Najpierw we Wrocławiu, potem w Warszawie. Za mną dwa pobyty w Buenos Aires oraz kilometry wytańczone na przeróżnych milongach, festiwalach, maratonach i warsztatach w Polsce oraz za granicą. Doświadczenie, praca oraz wytrwałość pozwoliły na otwarcie własnego studia tańca Tango-Warszawa ( więcej o szkole tu ). Fascynuje mnie taniec oraz fotografia - obiema tymi dziedzinami zajmuję się zawodowo.
Jako nauczyciel tanga argentyńskiego tańczę w obu rolach, a spotkanie Łukasza, rozmowy i taniec pokazały że wspólnie będziemy umieli pokazać jak odkrywcze dla rozumienia i głębszego wniknięcia w tango jest umiejętność zamiany w rolach.

OPEN-ROLES

Komentarze zostały wyłączone.

Jest już dostępny NOWY GRAFIK ZAJĘĆ tanga argentyńskiego