Start / Nauka tanga / Darmowe zajęcia tanga dla Seniorów

Darmowe zajęcia tanga dla Seniorów

, komentarze : Brak komentarzy
Podziel się

Taneczne popołudnia z Markach ( 50+ )

Wszystkim młodym duchem polecamy darmowe zajęcia tanga argentyńskiego w podwarszawskich Markach. Podstawowy kurs tanga przeznaczony jest dla chętnych osób powyżej 50 roku życia. W czasie zajęć uczestnicy poznają podstawowe kroki, proste figury i układy oraz etykietę tańca z Buenos Aires.

Organizatorem oraz koordynatorem zajęć jest Fundacja Rozwoju „KOLOR”. Spotkania odbywają się w każdy wtorek w godz. 13:00 - 14:00. Do dyspozycji kursantów jest duża, jasna sala w Exo Fitness - Marki, Al. Piłsudskiego 119. 🙂 
Aby wziąć udział w zajęciach należy zgłosić chęć uczestnictwa bezpośrednio w Fundacji. Pod numerem telefonu : 606-831-001 można uzyskać dodatkowe informacje dotyczącego tego kursu tańca.

 

darmowe zajęcia tanga dla seniorów

Darmowe zajęcia tanga

Wymagania: dobry stan zdrowia, wygodny i niekrępujący ruchów ubiór oraz ... POGODA DUCHA I UŚMIECH. Ilość miejsc na darmowy kurs tanga jest ograniczona, o uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń!

Jeżeli macie znajomych, którzy mogliby być zainteresowani tymi zajęciami - dajcie im znać. Taka okazja może nie powtórzyć się prędko.

Czy nauka tanga argentyńskiego to dobry pomysł dla Seniora?

Na naukę nigdy nie jest za późno. A na potwierdzenie, że tango to dobry pomysł dla Seniora niech odpowie poniższy film z 2005 roku. Jest to pokaz na którym tango w swoje 100 urodziny zatańczyła legenda tanga z Buenos Aires Carmencita Calderón. Więcej informacji o niej można znaleźć w anglojęzycznej wersji Wikipedii. Gorąco polecamy lekturę i zapraszamy po obejrzenia niezwykłego nagrania.

Carmencita Calderón, 100 years birthday

Na koniec zamieszczamy jeszcze historyczny film Tango!, na którym można zobaczyć jak tańczono w 1933 roku. W filmie pojawia się sporo ważnych dla tanga postaci.

"El Cachafaz" & Carmencita Calderón (1933)
Komentarze zostały wyłączone.

Jest już dostępny NOWY GRAFIK ZAJĘĆ tanga argentyńskiego