Start / Nauka tanga / Joga dla tancerzy

Joga dla tancerzy

, komentarze : Brak komentarzy

Nowość w naszym studio! JOGA DLA TANCERZY

Są to zajęcia skierowane przede wszystkim do osób tańczących, chcących pracować nad świadomością ciała, prawidłową postawą jak i elastycznością.

Na zajęciach będziemy skupiać się na połączeniu dynamicznej stabilności z elastycznym ruchem. Rozwijać świadomość ciała, uzyskiwać swobodę i przestrzeń w ciele dzięki pracy w asanach. Zwrócimy uwagę na to, jak joga łączy ciało i umysł, przez co pomaga nam stać się bardziej efektywnymi jako tancerze. Koncentracja, dynamika, siła i mobilność to podstawowe warunki, które tancerz musi spełniać, by wykorzystywać w pełni swój potencjał. Joga pomocna jest też w przeciwdziałaniu i leczeniu urazów i kontuzji, na co będziemy zwracać szczególną uwagę.Zapobiega fizycznej dysharmonii, która u tancerzy jest dość częstą przypadłością. Korygowanie i wyrównywanie prawej i lewej strony ciała pomaga w równowadze umysłu i uczy uważności.

Dominika Gryz jestem związana z ruchem od zawsze, jako tancerka i nauczycielka tańca współczesnego, aktorka Teatru Tańca. Interesuje mnie świadoma praca z ciałem, bez bólu i uciążliwości. W mojej pracy wychodzę poza powierzchniowe spojrzenie na ciało. Aktualnie kończę studia na wydziale Teatru Tańca w Bytomiu Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie. Ważne  dla mnie jest połączenie ciała i umysłu. Z Praktyką jogi pierwszą styczność miałam w 2010 roku, na początku to była fizyczna fascynacja, a póżniej przerodziła się w inspirację do życia. Od tamtej pory nieustannie rozwijam swoje umiejętności szkoląc się i pogłębiając swoją wiedzę. Ukończyłam trzyletni kurs nauczycielski pod okiem Konrada Kocota. Na zajęciach skupiam się na  połączeniu dynamicznej stabilności z elastycznym ruchem. Dzięki jodze uzyskuje się dużą swobodę i przestrzeń w ciele, staram się również przekazać to na zajęciach. Poprzez praktykę asan, oddechu i medytacji ciało i umysł uczy się jak być tu i teraz, by cieszyć się życiem w chwili obecnej. 
Uważam że joga dogłębnie i wielowymiarowo pozwala odnaleźć się w naszym wnętrzu, co pomaga w rozumieniu siebie. Joga z praktyki na macie, stała się moją ścieżką życiową. 
Dominika prowadzi w naszym studio zajęcia JOGA DLA TANCERZY.
Terminy zajęć:
– środy o 8.00-9.15
– piątki o 19.00-20.15
Zapisz się na zajęcia poprzez formularz lub mailowo: [email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Jest już dostępny NOWY GRAFIK ZAJĘĆ tanga argentyńskiego