MILONGA NIEDZIELNA o 19:30

     Milonga - tak nazywamy taneczne spotkanie gdzie zatańczysz argentyńskie tango. Klimat miejsca tworzą Uczestnicy - ich ekspresja, zatracenie się w tańcu i objęciu. Nastrojowe oświetlenie sali buduje zarówno intymność tańca jak i wyjątkowy charakter spotkań. Potanczyć przychodzą osoby z długim stażem tanecznym, uczące się na różnym etapie oraz zupełni nowicjusze - to przestrzeń otwarta dla każdego kto chce tańczyć.

Na milondze warto korzystać z codigos czyli tradycyjnych sposobów proszenia do tańca oraz zachowania. Na parkiecie obowiązuję ronda czyli bezkolizyjne poruszanie się par przeciwnie do kierunku wskazówek zegara - dodaje to dużo przyjemności do tańca i sprawia że bardziej można skupić się na objęciu i muzyce. Stroje są bardzo różne, warto jednak wybrać coś bardziej eleganckiego.

Ile kosztuje milonga?

WSTĘP NA MILONGĘ: 25ZŁ/os

Dostępne formy płatności:
Gotówka / Blik / Przelew na Telefon

Zdjęcia

Jak dojechać i gdzie zaparkować?

Metro: Centrum Nauki Kopernik (dodatkowo 6-7 minut spaceru)
Tramwaj: Most Poniatowskiego, linia 7,9,22,24,25 (plus 2-3 minuty spacerem)
Autobus: Most Poniatowskiego, linie: 111, 117, 158, 185, N22, N27, N72
Uber/Bolt/Taxi : na GoogleMaps proszę wskazać lokalizację Tango Milonga, ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 21a

Parkowanie

     Około godziny 20 jest zawsze trochę wolnych miejsc na Wybrzeżu Kościuszkowskim, bezpośrednio przed lokalem. Warto zatem nie odkładać przyjazdu na ostatnią chwilę.
     Później można parkować w okolicach Mostu Poniatowskiego lub Innogy Polska (na GoogleMaps: Wybrzeże Kościuszkowskie 41)
Pod Mostem Poniatowskiego jest tez dostępny całodobowy parkin strzeżony, na którym zawsze są dostępne miejsca.
Kolejna opcja to w okolicach Ośrodku Sportu i Rekreacji Solec (na GoogleMaps: ul. Solec 71)

Mapa


Czy można przyjść na milongę nie umiejąc tańczyć?

Na milongę jak najbardziej można przyjść nie umiejąc jeszcze tańczyć tanga. Warto poczuć ten klimat i zobaczyć tańczących na parkiecie!

Jednak nie jest dobrym pomysłem uczenie się podczas imprezy - aby dobrze i szybko opanować taniec najlepiej jest wybrać się na regularny kurs lub weekendowe warsztaty dla początkujących - masz wtedy pewność że pobyt na milondze będzie dla Ciebie oraz innych tańczących przyjemnym, i bezstresowym doświadczeniem... mówiąc wprost nie popełnisz gaf początkującego...

Jeżeli aktualnie nie ma w grafiku szkoły tańca żadnego kursu wstępnego - zawsze masz też możliwość wzięcia lekcji indywidualnych. To zdecydowanie najpewniejsza metoda szybkiej nauki tanga!