Tango milonga, tango-vals

Kursy dla początkujących

nowicjusze i osoby bardzo krótko tańczące

Do argentyńskiego tanga nie są wymagane specjalne predyspozycje lub lata intensywnych ćwiczeń. Można zacząć w każdym wieku i całkiem szybko opanować podstawy dające satysfakcję w tańcu. Prowadzony przez nas kurs tango milonga dla całkiem początkujących to dobra baza podstawowych kroków i najczęstszych rozwiązań, które stosują tancerze na popularnych milongach.

Swój elementarz tanga budujemy od początku w pełnej interakcji - czyli we współpracującej ze sobą roli kobiecej i męskiej. Uczysz się prowadzenia oraz pełnego współtworzenia ruchu w parze. Nie testujemy Twojej pamięci - pokażemy Ci że improwizowany charakter tanga pozwala na dużo więcej niż bezrefleksyjne zapamiętywanie schematów.

Grafik zajęć

Lekcje dla średnio-zaawansowanych

osoby tańczące, po kursach podstawowych

Jeżeli masz już dobrze opanowane podstawy, udaje się tańczyć płynie i pewnie siebie, potrafisz zmieniać dynamikę ruchu i czujesz coraz bardziej istotną rolę muzyki – czas dołączyć do bardziej ambitnej grupy. Przed nami zarówno tango milonga jak i tango-vals. Tematyczny kurs tango dla średnio-zaawansowanych zabierze Cię w świat bardziej złożonych figur, fantazyjnych połączeń kroków oraz otworzy przed Tobą bramy do swobodnej improwizacji.

Na tych zajęciach zajmujemy się wybranymi tematami dużo głębiej, poświęcając im zawsze co najmniej cztery kolejne zajęcia. Oprócz zagadnień technicznych i ważnych kwestii dotyczących właściwej komunikacji pary, na pierwszy plan zacznie się wysuwać osadzenie w muzyce oraz w bardziej złożonej rytmice.

Grafik zajęć

Technika dla Pań

poziom początkujący oraz średnio-zaawansowany

Technika tanga dla kobiet to bardzo pożądane przez wszystkie Panie zajęcia, na których mogą rozwijać swoją rolę w tańcu niezależnie od Partnera. Regularne ćwiczenia z techniki służą poprawie ogólnej koordynacji i równowagi, ucząc jak poruszać się w tańcu pięknie i lekko.

Specjalnie dobrane i przygotowane ćwiczenia pozwolą Ci układać stopy z gracją oraz odkryją sekrety wykonywania tangowych ozdobników. Technika dla kobiet solo pozwoli nabrać pewności siebie, sprawi że poczujesz się swobodniej, piękniej i bardziej kobieco. Zajęcia odbywają się wyłącznie w gronie Kobiet, w serdecznej i otwartej atmosferze.

Grafik zajęć

Technika dla Panów

wszystkie poziomy zaawansowania

Kiedy istotne zaczyna być w tangu JAK, a nie tylko CO, z pomocą przychodzą zajęcia z techniki. Jakość się liczy! Technika dla mężczyzn to regularne zajęcia podczas których pracujemy nad koordynacją ciała, porządną postawą w tangu i elegancją chodzenia. Wzmacniamy istotne dla prawidłowej sylwetki grupy mięśni i poznajemy sposoby jak tańczyć miękko, zdecydowanie i efektywnie.

A kiedy już będzie efektywnie – nic nie stoi na przeszkodzie by zacząć tańczyć również… efektownie! Warto bawić się ruchem i dynamiką tanga. Adornos to nie tylko domena naszych pięknych Pań. Zajęcia kursu technika dla mężczyzn nauczą Cię jak, kiedy i po co dodawać męskie ozdobniki. Drobne i te bardziej szalone – trochę tego będzie!

Grafik zajęć