Czym jest praktis tango?

Praktis tango to miejsce gdzie tańczy się i ćwiczy bez konieczności stosowania niektórych zasad, które obowiązują na tradycyjnych milongach ( np cabeceo, mirada, muzyka jest podzielona na tandy i cortiny, rozmowa w trakcie tańca, itp. ). Na praktikach parkiet rzadko bywa zatłoczony, a serdeczna atmosfera pozwala poczuć się luźno i swobodnie.

Poznawaj nowe kroki tanga.

Niedzielna praktika El Palacio jest prowadzona. Zwykle w pierwszej połowie spotkania proponujemy nowy, ciekawy temat przewodni. Czasem jest to nowy kroczek lub interesująca i na ogół nieskomplikowana sekwencja. Innym razem znów dzielimy się wskazówkami technicznymi lub oryginalnymi pomysłami na parkiet. Temat przewodni nie jest narzucany, można skorzystać z podpowiedzi lub zajmować się własnymi sprawami.

Praktyka stanowi uzupełnienie regularnych zajęć tanga. Pozwala oswoić się z tańcem oraz nawigacją pośród innych tańczących par. Jest świetnym rozwiązaniem, jeśli nie masz gdzie poćwiczyć samemu. Bywa również całkiem dobrym sposobem aby poznać innych pasjonatów tanga i wspólnie miło spędzić czas.

Przydatne informacje

Parkietowe wynosi 15zł/os ( w cenie : woda mineralna, herbata, kawa, domowe ciasto lub owoce ). Na miejscu nie ma barku, można natomiast przynieść własne napoje. Praktika jest w każdą niedziele w godzinach 20.30-23.00

Jak dotrzeć?
Praktis tango odbywa się w samym centrum Warszawy - w przestronnej sali Pałacu Kultury i Nauki. Wejście znajduje się po lewej stronie Sali Kongresowej. Przechodzimy obok budki Pana Strażnika i wybieramy pierwsze drzwi po lewej stronie jakie za budką napotkamy. Na drzwiach jest logo oraz nazwa Warsaw Dance Department. Otwieramy drzwi i wchodzimy na II piętro. Udało się bez większych problemów!

Gdzie zaparkować?
Za darmo : przy Intercontinentalu, na parkingu Dworca Centralnego, ewentualnie w Alejach Jerozolimskich lub okolicach pl. Grzybowskiego. O tej porze nie ma problemów z bezpłatnym parkowaniem w okolicach Pałacu.
Za nie darmo : Parking PKiN.

Lokalizacja i mapa

Twórczo i serdecznie

Podczas praktisu możesz powtórzyć materiał z bieżących lekcji i kursów tanga, przetańczyć zagadnienia przerabiane podczas warsztatów, dopytać o szczegóły i wskazówki instruktorów tanga lub innych uczestników, możesz również zwyczajnie potańczyć dla przyjemności. Praktis to czas, kiedy możesz pracować nad swoim tangiem w twórczym otoczeniu.