Regularna praktyka tango w Warszawie

, komentarze : 2 komentarze

Niedzielne spotkania z tangiem

Jeśli zastanawiasz się gdzie można swobodnie poćwiczyć tango, szukasz przestrzeni do treningów tanga - zapraszamy na Praktikę El Palacio. Na praktis nie trzeba się wcześniej zapisywać, każdy jest mile widziany.

[UPDATE] Aktualnie nasze spotkania odbywają się w studio TANGO WARSZAWA, ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 21A, SZCZEGÓŁY

Práctica i milonga - tu się tańczy!

Praktyka tango ( hiszp : práctica, inne funkcjonujące nazwy : praktis, practica  ) odbywa się zwykle na tych samych parkietach, gdzie organizowane są milongi. To samo miejsce ale inne nastawienie tańczących i atmosfera. W prostych słowach, pójść na milongę oznacza wybrać się na imprezę. Spotkać się, pogadać, bawić się tańcem, delektować muzyką i spędzić miło czas. Priorytet mają emocje, nastrój i dobra zabawa. Na milondze ważne jest również by przestrzegać códigos de la milonga,czyli zasad tangowego savoir-vivre

Choć na pierwszy rzut oka mogą wyglądać podobnie, praktyka tango służy przede wszystkim treningowi i ćwiczeniom. Atmosfera jest zwykle bardziej swobodna, a tańczący mają dużo więcej przestrzeni do tańca. Można tu przypomnieć sobie tematy z lekcji albo przetestować nowe warianty. Nie jest konieczne ścisłe przestrzeganie tangowej etykiety  - na praktis idziesz poćwiczyć ( a przy okazji spotkać się z ludźmi - wiadomo w grupie raźniej! ). Nikt nie zdziwi się jeśli tańcząc zatrzymacie się i zaczniecie dyskutować lub poprawiać się, co nie jest mile widziane podczas milongi.

praktyka tango
Tango Praktyka w Tango Warszawa, ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 21A

Prowadzona praktyka tango

Na ogół praktyki są niemoderowane. Przychodzisz, masz zapewniony parkiet, muzykę, są inne osoby tańczące - ćwiczysz wedle własnego uznania. Regularna praktyka jest ważna jeśli liczysz na postępy w nauce tanga.

Funkcjonują również praktyki prowadzone, z udziałem nauczycieli tanga. Niedzielny praktiks w Pałacu Kultury i Nauki jest tego typu spotkaniem. Co tydzień proponowany jest nowy temat przewodni : figura, prosty zestaw kroków, nowe połączenie, ciekawy pomysł do zastosowania w tańcu. Temat jest inspiracją, nie jest narzucany - można skorzystać z podpowiedzi i przećwiczyć proponowane rozwiązanie lub zająć się własną praktyką.

2 Responses

 1. Grzegorz
  |

  Justyno, Andrzeju,

  Praktyka w fajnym wydaniu ale dlaczego tak późno ???
  Przecież wiele osób nie przyjdzie tylko dlatego, że następnego dnia muszą iść do pracy!!!

  Serdecznie Was Pozdrawiam
  Grzegorz (były Wasz uczeń)

  • TangoWarszawa
   |

   Witaj Grzegorz. Przed praktyką mamy regularne zajęcia – od godziny 18 w tym samym miejscu. Z kilkuletniej obserwacji wynika że zdecydowana większość osób wybiera późniejsze godziny ( kiedyś praktyka była wcześniej – było małe zainteresowanie )

Komentarze zostały wyłączone.

Jest już dostępny NOWY GRAFIK ZAJĘĆ tanga argentyńskiego