Regularna praktyka tango w Warszawie

, komentarze : 2 komentarze

Práctica i milonga - tu się tańczy!

Praktyka tango ( hiszp : práctica, inne funkcjonujące nazwy : praktis, practica  ) odbywa się zwykle na tych samych parkietach, gdzie organizowane są milongi. To samo miejsce ale inne nastawienie tańczących i atmosfera. W prostych słowach, pójść na milongę oznacza wybrać się na imprezę. Spotkać się, pogadać, bawić się tańcem, delektować muzyką i spędzić miło czas. Priorytet mają emocje, nastrój i dobra zabawa. Na milondze ważne jest również by przestrzegać códigos de la milonga,czyli zasad tangowego savoir-vivre

Choć na pierwszy rzut oka mogą wyglądać podobnie, praktyka tango służy przede wszystkim treningowi i ćwiczeniom. Atmosfera jest zwykle bardziej swobodna, a tańczący mają dużo więcej przestrzeni do tańca. Można tu przypomnieć sobie tematy z lekcji albo przetestować nowe warianty. Nie jest konieczne ścisłe przestrzeganie tangowej etykiety  - na praktis idziesz poćwiczyć ( a przy okazji spotkać się z ludźmi - wiadomo w grupie raźniej! ). Nikt nie zdziwi się jeśli tańcząc zatrzymacie się i zaczniecie dyskutować lub poprawiać się, co nie jest mile widziane podczas milongi.

praktyka tango
Tango Praktyka w PKiN

Prowadzona praktyka tango

Na ogół praktyki są niemoderowane. Przychodzisz, masz zapewniony parkiet, muzykę, są inne osoby tańczące - ćwiczysz wedle własnego uznania. Regularna praktyka jest ważna jeśli liczysz na postępy w nauce tanga.

Funkcjonują również praktyki prowadzone, z udziałem nauczycieli tanga. Niedzielny praktiks w Pałacu Kultury i Nauki jest tego typu spotkaniem. Co tydzień proponowany jest nowy temat przewodni : figura, prosty zestaw kroków, nowe połączenie, ciekawy pomysł do zastosowania w tańcu. Temat jest inspiracją, nie jest narzucany - można skorzystać z podpowiedzi i przećwiczyć proponowane rozwiązanie lub zająć się własną praktyką.

Niedzielne spotkania z tangiem w PKiN

Jeśli zastanawiasz się gdzie można swobodnie poćwiczyć tango, szukasz przestrzeni do treningów tanga - zapraszamy na Praktikę El Palacio. Odbywa się ona w każdą niedzielę w godz. 20.30-23.00. Parkietowe to 15zł/os ( w cenie woda mineralna, kawa i herbata, którą możesz sobie na miejscu zaparzyć, domowe ciasto lub owoce ). Możesz również przynieść własne napoje. Na praktis nie trzeba się wcześniej zapisywać, każdy jest mile widziany.

Jak trafić?

Wejście znajduje się po lewej stronie Sali Kongresowej. Zaraz po minięciu stróżówki, po lewej stronie będą drzwi z napisem Warsaw Dance Department. Tu nas znajdziesz. Wejdź na drugie piętro, przebierz buty, jeśli masz ochotę możesz przygotować sobie kawę lub herbatę.

Gdzie zaparkować?

W niedzielę nie ma żadnych problemów z darmowym parkowaniem auta w okolicy PKiN. Można przy Intercontinentalu, na parkingu Dworca Centralnego, ewentualnie w Alejach Jerozolimskich lub okolicach pl. Grzybowskiego. Jest również dostępny płatny parking strzeżony PKiN.

tango praktyka w Warszawie

2 Responses

 1. Grzegorz
  |

  Justyno, Andrzeju,

  Praktyka w fajnym wydaniu ale dlaczego tak późno ???
  Przecież wiele osób nie przyjdzie tylko dlatego, że następnego dnia muszą iść do pracy!!!

  Serdecznie Was Pozdrawiam
  Grzegorz (były Wasz uczeń)

  • TangoWarszawa
   |

   Witaj Grzegorz. Przed praktyką mamy regularne zajęcia – od godziny 18 w tym samym miejscu. Z kilkuletniej obserwacji wynika że zdecydowana większość osób wybiera późniejsze godziny ( kiedyś praktyka była wcześniej – było małe zainteresowanie )

Komentarze zostały wyłączone.

Jest już dostępny NOWY GRAFIK ZAJĘĆ tanga argentyńskiego