8 okoliczności, które prowadzą w TANGO

, komentarze : 3 komentarze

"Co sprawiło że zdecydowałaś/eś się akurat na tango?" Regularnie, zwykle na jednym z pierwszych spotkań, kierujemy pytanie do nowych uczestników kursu tańca. Wbrew pozorom to dość popularny temat. Nawet wśród osób które tańczą już bardzo, bardzo długo.

Postanowiliśmy zatem zebrać kilka motywów ( ich kolejność jest całkowicie przypadkowa ), którymi kierowały się różne osoby trafiające do tangowego środowiska.. Ciekawe czy któryś z wymienionych pokrywa się z Twoimi własnymi doświadczeniami i wspomnieniami?

Zapach Kobiety

Każdy doskonale kojarzy romantyczną, wręcz kultową scenę tańca w tym filmie. Al Pacino grający niewidomego, emerytowanego pułkownika tańczy tango z atrakcyjną nieznajomą. Scena faktycznie piękna - aktorzy tańczą do zmysłowego Por Una Cabeza Carlosa Gardela. Ale na tradycyjnych milongach to łatwo rozpoznawalne i charakterystyczne tango raczej się nie pojawia.

Znajomi którzy tańczą tango

Są trzy możliwości. Albo nie wspominają o tym że bywają na milongach i tańczą tango. Albo zamęczają Cię ciągłymi opowieściami jakie tango jest super ( aż finalnie ulegasz i za ich namowami wybierasz się na milongę lub zajęcia ). Albo Twoi kiedyś całkiem dobrzy znajomi mają dla Ciebie nagle bardzo mało czasu. Tłumacząc się pokrętnie,że albo właśnie na tango się wybierają. Albo akurat z tanga wracają. Hmm, brzmi znajomo?

Szkoła tańca towarzyskiego

Dla wielu osób pierwszy kontakt z tańcem rozpoczyna się właśnie od szkoły tańca towarzyskiego. Wyszukanie w internecie adresu najbliższej zajmuje tylko chwilę. Sprawdzamy, jest tango! Choć w wielu przypadkach to zupełnie inny taniec, niż ten tańczony na milongach, fakt pozostaje faktem, że dla pokaźnej grupy osób przygoda z tango argentino rozpoczęła się na towarzyskim.

szkoła tańca towarzyskiego

Taniec z Gwiazdami

Pojawienie się w telewizji popularnego programu Taniec z Gwiazdami sprawiło że niejedna szkoła tańca Polsce przeżyła prawdziwe oblężenie. Umiejętność tańczenia stała się modna i bardzo atrakcyjna! W programie pary tańczą również pełne pasji i seksu "tango argentino". Trudno się zatem dziwić, że w niejednej głowie błysnęła myśl - ja również chcę poczuć ten żar!

Ślub i pierwszy taniec weselny

Cóż może być lepszą wróżbą na udane, pełne pasji i uczucia życie niż tango jako pierwszy taniec weselny? Choć nie jest to częsta sytuacja - dla niektórych przygoda z tangiem rozpoczyna się od wspólnych przygotowań do pierwszego tańca. Bywało i na odwrót. Nie raz zdarzyła się już sytuacja że ludzie odnaleźli się dzięki tangu. Wiadomo co najmniej o kilku przypadkach kiedy spotkanie w tangu zaowocowało obrączkami na serdecznym palcu.

pierwszy taniec weselny

Przypadek i imprezy plenerowe

W ciepłe miesiące lata odbywa się w mieście sporo imprez plenerowych. Tangueros nie chowają się po piwnicach i lubię akcentować swoją obecność na takich wydarzeniach. Czasem jest to koncert lub pokaz tańca, czasem milonga pod chmurką. Widownia często jest zaskoczona tym jak tango wygląda w wersji naturalnej. Dziwią się że nie ma w nim sztuczności tańca sportowego.

letnie milongi plenerowe

Astor Piazolla

Jeżeli na koncercie pojawiają się tanga - w zdecydowanej większości jest to muzyka Astora Piazolli . Ten niezwykle utalentowany kompozytor jest dla tanga postacią absolutnie wybitną. Nie ulega wątpliwości że emocje, które budzą jego genialne kompozycje zachęciły do tanga niejedną osobę.

Wyjazd do Argentyny

Na ogół decyzja o wyjeździe do Argentyny ( szczególnie do mekki tanga, Buenos Aires ), zapada wśród osób już tańczących. Czujących potrzebę "dotknięcia" tanga u jego źródeł. Ale dla kilku osób, szczególnie kiedy tango i milongi w Polsce nie było jeszcze tak popularne, pierwszym kontaktem z tangiem była właśnie wizyta w Ameryce Południowej.

Buenos Aires Argentyna

Od czego zaczęła się Twoja przygoda z tangiem?

Czysty przypadek? Kurs tańca, YouTube? "Taniec z gwiazdami"? A może wypad ze znajomymi na jedną z warszawskich milong? Jesteśmy ciekawi jaki był ten pierwszy impuls, dzięki któremu tańczysz?

Wśród osób które zabiorą głos w dyskusji rozlosujemy nagrodę! Do wyboru będzie to : lekcja indywidualna dla pary albo pojedynczy full-pass na październikowy maraton El Fuego. Na Wasze komentarze ( na FB, lub w komentarzu pod tym wpisem ) czekamy do środy, 12 października. Losowanie zwycięzcy odbędzie się na niedzielnej Praktice El Palacio, 16 października o godz. 21.

3 Responses

 1. Mariola
  |

  Artykuł o Buenos Aires, postanowiłam tam pojechać i zatańczyć tango.
  Okazało się jednak, że trzeba dużo czasu aby bez stresu zatańczyć…,,
  I tak zaczęła się moja pasja, która mam nadzieję będzie do końca życia:).Argentyna poczeka….

 2. Grzegorz
  |

  Kolega z pracy powiedział mi o milongach dla początkujących na Długiej, po pierwszej milondze zostałem ale raczej żeby popatrzeć. Jak ok. 22-ej zaczęli przychodzić „zawodowcy” to nie mogłem się nadziwić jak zwyczajni ludzie (tzw. z ulicy) umieją ładnie tańczyć. I tak było przez kilka następnych milong.
  Postanowiłem chodzić na kursy tanga, najpierw u Jakuba, następnie zajęcia u Was w PKiN i prywatne lekcje u Justyny (upłynęło już parę lat), potem zajęcia u Magdy i Michała (z tyłu teatru Komedia).
  Okoliczności życiowe zmusiły mnie do zajęcia się innymi sprawami i miałem kilkuletnią przerwę. Ale ciągle pojawiał mi się w głowie powrót do tanga. Teraz wiem, że WRACAM.

  Pozdrawiam Was Serdecznie
  Grzegorz

 3. Andrzej
  |

  Dziękuję serdecznie za wszystkie wypowiedzi!

Komentarze zostały wyłączone.

Jest już dostępny NOWY GRAFIK ZAJĘĆ tanga argentyńskiego