Start / Nauka tanga / Warsztaty: Muzykalność z Los Milonguitas

Warsztaty: Muzykalność z Los Milonguitas

, komentarze : Brak komentarzy

Szykujcie się na niesamowite warsztaty z MUZYKALNOŚCI które poprowadzą wspaniali muzycy, Los Milonguitas Tango!!!!
Świetnie tłumaczą to co grają a do czego my tańczymy.

Poprowadzą dla nas w sumie aż 7 warsztatów, które będą związane z rytmem, frazami, strukturą utworu oraz różnym sposobem tańczenia do różnych orkiestr.

Piątek 24 stycznia
– 18.30-20.00
Na warsztatach z MARCATO będziemy analizować najważniejszy rytm w Muzyce Tanga. Odkryjemy jego wpływy i różne sposoby, na które grały go różne orkiestry Złotej Ery. Będzie dużo ćwiczeń rytmicznych opartych na tym rytmie, najpierw swobodnie zabawimy się tempem, a potem spróbujemy podążyć za sugestiami grającej na żywo orkiestry.

Sobota 25 stycznia
– 12.00-13.30
Na drugich warsztatach przeanalizujemy inne wzorce rytmiczne w Muzyce Tanga. Podamy dużo przykładów Synkop, 332 oraz Bordoneo i pokażemy wiele sposobów, żeby je rozpoznać. Będziemy ćwiczyć z prostymi schematami tanecznymi, i łączyć je z Marcato, żeby usłyszeć i podążać za zmianami w grze orkiestry.

– 13.45-15.15
Na trzecich warsztatach porozmawiamy o najważniejszej części muzyki: Melodii. Zobaczymy, jak bardzo ważny jest w tangu sposób grania melodii (Rytmiczny i Legato) i odczucie, jakie odbieramy podczas improwizacji w tangu. Będziemy też rozpoznawać związki pomiędzy melodiami i damy wskazówki, jak wiedzieć, kiedy kończy się fraza.

– 15.30-17.00
Na czwartych warsztatach pokażemy bardziej globalną wizję tanga. Będziemy mówić o strukturze i wszystkich innych elementach, które sprawiają, że tango jest jednym z najbogatszych gatunków muzycznych na świecie: contracantos, wariacje, zakończenia. Wszystkie ćwiczenia mają na celu zrozumienie tych zmian i stworzenie innego odczucia w naszym sposobie tańczenia.

Niedziela 26 stycznia
Niedziela to będzie dzień ORKIESTR 🙂 Czyli skupimy się na zróżnicowaniu naszego tańczenia w zależności od tego do jakiej orkiestry tańczymy
– 12.00-13.30 – Carlos Di Sarli
– 13.45-15.15 – Juan D’arienzo
– 15.30-17.00 – Osvaldo Pugliese

Koszt zajęć:
– pojedyncze warsztaty – 70 zł/os
– pakiet 3 zajęć: 180 zł
– pakiet 5 zajęć: 275 zł
– pakiet 7 zajęć: 350 zł
Zapisy: [email protected]

Komentarze zostały wyłączone.

Jest już dostępny NOWY GRAFIK ZAJĘĆ tanga argentyńskiego