Nowe kursy i zajęcia tanga dla par . Jest co robić na jesień, start 18.09

, komentarze : 1 komentarz

Jest już dostępny w sieci aktualny rozkład naszych kursów. Ruszamy 18 września! Zajęcia tanga dla par , technika dla kobiet, technika dla mężczyzn, zajęcia tematyczne tanga dla średnio-zaawansowanych, warsztaty, praktika... Uff, dużo tego. Tango jest cały czas tańcem bardzo popularnym i cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Nic nie wskazuje aby w najbliższych latach jego atrakcyjność miała się zmniejszyć.

Tango użytkowe ( nie jego sportowa odmiana ) jest obecnie tańczone w każdym większym mieście na świecie. Jadąc do dowolnej, europejskiej stolicy bez problemu znajdziesz lokalną milongę lub praktikę gdzie regularnie spotykają się i tańczą tangueros. Zasada jest prosta - czym większe miasto - tym na ogół liczniejsza i lepiej tańcząca tangowa społeczność.

Zajęcia tanga dla par i nie tylko

© Andrzej Bernaś | Festiwal tanga w Moskwie

Powody, dla których ludzie tańczą

Przyczyn i pomysłów dlaczego tango? jest prawdopodobnie tyle, ilu jest tańczących. Na ogół ludzie tańczą bo zwyczajnie jest to przyjemna i angażująca rozrywka. Można spędzić czas w ciekawym towarzystwie no i poczuć więcej... ulotny dreszczyk emocji.

Zajęcia tanga dla par w Warszawie

© Andrzej Bernaś | El Fuego Tango Marathon

 • Tango jest światem trochę nierzeczywistym, pozwalającym na ułamek sekundy oderwać się od codzienności;
 • Kusi muzyka - przejmująca, czasem nostalgiczna, bardzo różnorodna. Jedni odnajdują w niej radość, inni szaleństwo, nikogo nie pozostawia obojętnym.
 • Taniec, pomimo że jest wysiłkiem -  dodaje energii, wyzwala endorfiny, napędza do działania! Wiele osób łączy tango z przyjemną aktywnością fizyczną.
 • Fascynujące w tangu są... Kobiety. Piękne, uśmiechnięte. Poruszają się i tańczą lekko, zmysłowo i niezwykle kobieco.
 • Łatwo nawiązać tu znajomości i przyjaźnie, spędzić wspólnie czas w serdecznej atmosferze.

Czy tango jest trudne?

To zależy dla kogo oczywiście. Jednym tango przychodzi łatwo i bezproblemowo, inni muszą swoje "wychodzić", poświęcając więcej czasu na naukę. Próba nauczenia się argentyńskiego tanga wyłącznie na zajęciach raz w tygodniu często kończy się fiaskiem.

Podstawowe kursy i zajęcia tanga dla par trwają trzy miesiące. Aby zacząć nie potrzebujesz jakiegokolwiek wcześniejszego przygotowania. Wystarczy chcieć, zapisać się na właściwy kurs i zacząć przychodzić regularnie. To na start. Ale jeśli chcesz efektów - nie czekaj że staną się bez Twojego zaangażowania. Oprócz kursu do Twojej dyspozycji jest niedzielna praktika el Palacio - możesz tu na spokojnie przećwiczyć materiał z zajęć, przypomnieć sobie kroki, a jeśli coś nie wychodzi - podpytać nauczycieli o asystę  i pomoc. Warto również zacząć regularnie odwiedzać warszawskie milongi ( mapa milong w Warszawie ) i tańczyć z innymi. Okaże się że tango nie jest takie trudne!

Zajęcia tanga dla par - co zabrać?

 • Zmienne buty na lekko poślizgowej podeszwie, najlepiej nie gumowej;
 • Wygodne, niekrępujące ruchów ubranie;
 • Dobry nastrój;
 • Uśmiech i pozytywne nastawienie!

Jak zapisać się na zajęcia

Najwygodniej poprzez formularz ONLINE

Propozycje dla osób tańczących

Jeśli znasz już podstawy tanga lub chcesz sobie je szybko przypomnieć zapraszamy na kurs dla początkujących PLUS. To kontynuacja wakacyjnego intensywnego kursu, który trwał miesiąc ( 2 x w tygodniu). A wszystkim z dłuższym stażem tańczenia proponujemy niedzielną grupę tematyczną. Informacje oraz szczegóły poszczególnych zajęć znajdziesz w grafiku zajęć. W razie pytań prosimy o maila!

Zajecia tanga dla par w Warszawie

© Andrzej Bernaś | Festiwal tanga w Rydze

One Response

 1. Natalia
  | Odpowiedz

  Poszukuję partnera na kurs tanga dla całkiem początkujących. Byłam już na kilku lekcjach w klubie Złota Milonga – teraz chcę rozpocząć kurs regularny od podstaw. Jeśli znalazłby się chętny Pan do wspólnej nauki to proszę o kontakt : [email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Jest już dostępny NOWY GRAFIK ZAJĘĆ tanga argentyńskiego