Dzień dobry!

Studio tańca i szkoła tanga argentyńskiego TangoMilonga / TangoWarszawa, której strony obecnie przeglądasz, to projekt edukacyjny stworzony przez nauczyciela tanga: Andrzeja Bernasia. Wraz z grupą przyjaciół tworzymy klimatyczne studio w samym centrum Warszawy. Możesz się tu tańca uczyć, tańcem bawić oraz wszechstronnie rozwijać!

Andrzej o sobie: tango tańczę od 2008 roku. Obecnie prowadzę w Warszawie własne, wymarzone studio tańca. Jeśli pragniesz poznać tango - zapraszam na prowadzone u nas kursy i lekcje tanga, spędź czas wśród innych tanguer@s - odwiedzając naszą milongę.

"Każdy Taniec jest odkryciem nas samych..." Martha Graham

Andrzej Bernaś - nauczyciel tanga argentyńskiego.

Co nas wyróżnia?

  • Na kursach grupowych uczymy przede wszystkim tanga użytkowego - przydatnego na milongach ( tańczenie dla przyjemności i rozrywki ). Naszym wzorem jest Buenos Aires, a nie sposób uczenia szkół tańca towarzyskiego.
  • Zajęcia prowadzone są metodycznie. Podejmujemy każdy temat w szerszym kontekście zastosowania. Treść przekazywana jest przystępnie, obrazowo i z humorem.
  • Kursy dla par prowadzi para nauczycieli. Tango jest współtworzone przez obie role - chcemy byście od początku mogli to obserwować i wdrażać w swój ruch.
  • Oprócz klasycznych kursów dla par nasza szkoła tanga oferuje dodatkowe zajęcia z techniki SOLO dla Pań oraz Panów, lekcje indywidualne oraz regularną milongę, gdzie poznasz świetnych ludzi również tańczących tango
  • Posiadamy szeroką wiedzę o historii tanga, muzyce, zwyczajach i zasadach które tą kulturę stanowią. To zawsze jest częścią naszych zajęć.
  • Szkoła tanga prowadzi swoje zajęcia w centrum miasta, w przyjemnych, dobrze wyposażonych salach. Tańczysz na porządnym parkiecie, do dyspozycji są również lustra.
  • Nie przesadzamy z ilością osób w grupach. Zawsze więc masz swobodny dostęp do nauczycieli aby podejść, zapytać i  indywidualnie uzyskać odpowiedzi na wszelkie pytania.
  • Pozwalamy byście zmieniali się w parach i mogli spróbować zatańczyć z innymi osobami w grupie. Dzięki czemu uczysz się zdecydowanie szybciej oraz masz szansę nawiązania nowych, interesujących znajomości. 😉
  • Niewygórowany cennik. Zdajemy sobie sprawę że to również ważna kwestia. Dołożyliśmy zatem starań by był prosty, oferował zniżki i nie denerwował kwotami!
zapisy na zajęcia tanga

Szkoła tanga która zadba o Twój rozwój na każdym poziomie.

Kurs podstawowy tanga argentyńskiego

dla osób bez wcześniejszego doświadczenia z tańcem

Do argentyńskiego tanga nie są wymagane specjalne predyspozycje lub lata intensywnych ćwiczeń. Można zacząć w każdym wieku i dość szybko opanować podstawy dające satysfakcję w tańcu. Prowadzony przez nas kurs tanga dla całkiem początkujących to dobra baza podstawowych kroków i najczęstszych rozwiązań, które stosują tancerze na popularnych milongach. Swój podstawowy elementarz tanga budujemy od początku w pełnej interakcji - czyli we współpracującej ze sobą roli kobiecej i męskiej. Uczysz się prowadzenia oraz pełnego współtworzenia ruchu w parze. Nie testujemy Twojej pamięci - pokażemy Ci że improwizowany charakter tanga pozwala na dużo więcej niż bezrefleksyjne zapamiętywanie schematów.

Co zmieni się u Ciebie po ukończeniu kursu tanga? Szczerze mówiąc mamy nadzieję że Twój świat wywróci się do góry nogami!!!! Emocje towarzyszące tangu są zawsze intensywne - to przecież dla nich ludzie tańczą. Nasza szkoła tanga uchyli Ci lekko drzwi do wrażeń i emocji które czekają na Ciebie dalej. No i są jeszcze oczywiście efekty bardziej przyziemne : zaczniesz poruszać się inaczej - bardziej zdecydowanie i elegancko. Zyskasz pewność siebie, przydatną w wielu życiowych sytuacjach. Nabierzesz swobody w tańcu i kontaktach z innymi ludźmi. Z pewnością zawrzesz nowe znajomości i interesujące przyjaźnie.

 

Zobacz grafik ⇨ KURSY TANGO

Kurs podstawowy PLUS

dla osób po kursie podstawowym, kontynuacja kursów intensywnych

To grupa dedykowana wszystkim którzy ukończyli już kurs podstawowy, ale wciąż czuja obawy przed wyjściem na parkiet milongi. Postaramy się rozpędzić czarne myśli, a najlepszym na to sposobem jest praktyka. Podczas zajęć skupimy się zatem na kwestiach dotyczących nawigacji, przyspieszymy trochę Wasze reakcje i dynamikę tańczenia, uzupełnimy repertuar kroków i prostych schemacików dzięki którym zawsze uda się opanować sytuację.

Znacznie więcej uwagi poświęcimy <strong>roli Partnerek</strong>, tak by stawały się coraz aktywniejsze i piękniej ubogacały taniec całej pary. Coraz częściej zaczną pojawiać się ozdobniki ( adornos ), które ze swobodą będą mogły wpleść w melodię tanga.

 

Zobacz grafik ⇨ KURSY TANGO

Kurs średnio-zaawansowany tanga

dla osób z dobrze opanowanymi podstawami, tańczący dłużej niż 6 miesięcy

Jeżeli masz już dobrze opanowane podstawy, udaje się tańczyć płynie, pewnie siebie, potrafisz zmieniać dynamikę ruchu i czujesz coraz bardziej istotną rolę muzyki – czas dołączyć do bardziej ambitnej grupy. Tematyczny kurs tango dla średnio-zaawansowanych zabierze Cię w świat bardziej złożonych figur, ciekawszych połączeń kroków oraz otworzy dla Ciebie bramy do swobodnej improwizacji.

Na tych zajęciach zajmujemy się wybranymi tematami dużo głębiej, poświęcając mu zawsze co najmniej cztery kolejne zajęcia. Oprócz zagadnień technicznych i wszelkich kwestii związanych z właściwą komunikacją pary, na pierwszy plan zacznie się wysuwać osadzenie w muzyce i bardziej złożonej rytmice.

 

Zobacz grafik ⇨ KURSY TANGO

Technika dla kobiet

poziom podstawowy | poziom średnio-zaawansowany

Technika tanga dla kobiet to bardzo pożądane przez wszystkie Panie zajęcia, na których mogą rozwijać swoją rolę w tańcu niezależnie od Partnera. Regularne ćwiczenia z techniki służą poprawie ogólnej koordynacji i równowagi, ucząc jak poruszać się w tańcu pięknie i lekko.

Specjalnie dobrane i przygotowane ćwiczenia pozwolą Ci układać stopy z gracją oraz odkryją sekrety wykonywania tangowych ozdobników. Technika dla kobiet solo pozwoli nabrać pewności siebie, sprawi że poczujesz się swobodniej, piękniej i bardziej kobieco. Zajęcia odbywają się wyłącznie w gronie Kobiet, w serdecznej i otwartej atmosferze.

 

Zobacz grafik ⇨ KURSY TANGO

Technika dla mężczyzn

wszystkie poziomy zaawansowania

Kiedy istotne zaczyna być w tangu JAK, a nie tylko CO, z pomocą przychodzą zajęcia z techniki. Jakość się liczy! Technika dla mężczyzn to regularne zajęcia podczas których pracujemy nad koordynacją ciała, porządną postawą w tangu i elegancją chodzenia. Wzmacniamy istotne dla prawidłowej sylwetki grupy mięśni i poznajemy sposoby jak tańczyć nie tylko z fantazją ale miękko, zdecydowanie i komfortowo dla Partnerki.

A kiedy już będzie efektywnie – nic nie stoi na przeszkodzie by zacząć tańczyć również… efektownie! Warto bawić się ruchem i dynamiką tanga. Adornos to nie tylko domena naszych pięknych Pań. Zajęcia kursu technika dla mężczyzn nauczą Cię jak, kiedy i po co dodawać męskie ozdobniki. Drobne i te bardziej szalone – niech się dzieje!

 

Zobacz grafik ⇨ KURSY TANGO

Lekcje indywidualne

dla osób solo lub dla par

To szybka, efektywna i skuteczna metoda nauki tanga, z której regularnie korzysta wiele osób. Tańczysz od razu ze swoim instruktorem. Jego cała uwaga poświęcona jest Tobie i wyłącznie Twoim potrzebom. Unikasz początkowych błędów oraz ich utrwalania. Nauka od samego początku jest dużą przyjemnością i przebiega w serdecznej oraz komfortowej atmosferze. Przy okazji poczęstujemy herbatą lub domowym ciastem.

Szkoła tanga proponuje lekcje indywidualne zarówno osobom solo jak i parom. Możliwy jest dojazd do Ciebie lub zorganizowanie lekcji dla zamkniętej grupy Twoich przyjaciół.

 

Zobacz grafik ⇨ KURSY TANGO

szkoła tanga argentyńskiego